14
آوریل

کمد دیواری پذیرایی

وجود یک کمد دیواری جادار و بزرگ به اندازه یک اتاق اضافی در منزل کارایی دارد. به خصوص در خانه های کوچک که تعداد اتاق ها کم است. برای ساخت کمد دیواری هر فضایی را می توان انتخاب کرد. گفتنی است که کمد دیواری پذیرایی اگر به صورت حرفه ای طراحی شود، می تواند وسایل یک انباری را داخل خود جای دهد.


اگر طراحی و متریال کمد دیواری پذیرایی مناسب نباشد، دکوراسیون پذیرایی را نابود می کند و برعکس اگر یک کمد دیواری شیک و با طراحی مدرن باشد، می تواند نقطه تمرکز اتاق پذیرایی باشد. استفاده از درب های آینه ای، نورپردازی سقفی، درب های کشویی و … همگی روی زیبایی کمد پذیرایی تاثیر می گذارد. این نکته را فراموش نکنید که اینجا انباری نیست و بحث زیبایی شناسی و جلوه های بصری کمد دیواری اهمیت زیادی دارد.

کاربردی ترین نقش کمد دیواری پذیرایی، نظم دادن به دکوراسیون داخلی است. کمد دیواری با ویترین و بوفه تزئینی متفاوت است. هر چه قفسه های بیشتری در کمد داشته باشید، فضای بیشتری هم در اختیار دارید. این قفسه ها می توانند جای مناسبی برای گذاشتن لباس های خارج از فصل، کتاب های اضافی، کفش ها و لوازم برقی باشند. اگر رگال لباس را حذف کنید و به جای آن از کشو و قفسه های بیشتری استفاده کنید، از فضای بیشتری بهرمند می شوید.

در آپارتمان های نقلی هم اگر فضای کافی برای آویز کردن لباس ها به چوب لباسی ندارید، می توانید بخشی از کمد دیواری پذیرایی را به این کار اختصاص دهید. اگر کمی ابعاد عمق کمد دیواری را بیشتر در نظر بگیرید، قفسه های بزرگتر و کاربردی تری خواهید داشت.