18
آوریل

کابینت کلاسیک رومی

کابینت رومی، از آن دسته از کابینت‌هایی است که طرفداران زیادی دارد و هرگز از مد نمی اُفتد. کابینت رومی روی ظاهر و نمای کلی فضای خانه تأثیر باورنکردنی و خارق‌العاده‌ای دارد. کابینت رومی برگرفته از معماری و سبک طراحی بناهای روم و یونان باستان است. در این سبک کابینت از رنگ سفید و طلایی، حکاکی و منبت کاری روی درب ها، ستون و سرستون استفاده شده است. کابینت رومی، اغلب از جنس چوب ساخته می‌شود. در واقع، چوب رایج‌ترین متریالی است که در ساخت کابینت رومی استفاده می‌شود، به همین دلیل بسیار مقاوم و با دوام است.

ضخامت درب کابینت رومی دو الی دو و نیم سانتیمتر است. استفاده از رنگ پلی اورتان تاثیر به سزایی در جذابیت کابینت های چوبی دارد. درب کابینت های رومی شامل ابزار خوردگی های بسیار زیبایی هستند که با ابزار آلات دستی و نجار ایجاد می شود. صفحات این مدل کابینت از جنس انواع سنگ های طبیعی نظیر گرانیت و مرمر و همچنین سنگ های مصنوعی مانند کورین و کوارتز است.

متداول‌ترین رنگی که در کابینت رومی استفاده می شود، رنگ سفید است. در اصل رنگ سفید در کابینت‌های کلاسیک، بسیار پر کاربرد است. اگر از متریال چوب در ساخت کابینت رومی استفاده کنید، می‌توانید کابینت را به رنگ طبیعی چوب هم سفارش دهید و در واقع آن را رنگ نکنید. سایر رنگ‌ها مانند قهوه‌ای، مشکی، طوسی، کرم و … هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند ولی، بیشتر وقت ها کابینت رومی را به رنگ‌های سرد، به خصوص رنگ سفید سفارش می‌دهند تا دقیقا هماهنگ با دکور معمول در ایتالیای قدیم باشد.