11
آوریل

ویژگی های کابینت ممبران

در ابتدا باید بگوییم که کابینت ممبران جزء جدیدترین انواع کابینت کلاسیک است که با طرح های زیبا و خاص خود گزینه ای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه های کلاسیک به شمار می آید. برای ساخت کابینت ممبران، از چوب طبیعی و  ام دی اف استفاده می شود. چوب طبیعی چون از چوب درختان جنگلی بدست می آید، دارای رنگ و بافتی خاص و متفاوت است.

کابینت هایی که از  ام دی اف ساخته می شوند، روکشی ضد آب از جنس PVC  روی آن ها کشیده می شود و سپس توسط دستگاه CNC، طرح ها و نقش های مختلفی روی آن ها حک می شود. این مدل به دلیل دارا بودن روکش ضد آب، به کابینت وکیوم هم معروف است، و مقاومت بالایی در برابر نم و رطوبت دارد و به همین دلیل دچار تغییر رنگ یا پوسیدگی نمی شود. و طول عمر آن  بالا  است. ابه همین دلیل اگر در مجاورت اجاق گاز قرار بگیرد دچار آسیب نخواهد شد.

کابینت ممبران در طرح های متنوعی طراحی و ساخته می شود و با توجه به سلیقه افراد و نوع کفپوش آشپزخانه، در رنگ های مختلف تیره تا روشن انتخاب می گردد. کابینت ممبران علاوه بر کارایی، به عنوان عنصر دکوراتیو هم در آشپزخانه شما نقش پر رنگی دارد. رنگ های روشن کابینت ممبران، فضا را پرنورتر و دلبازتر نشان می دهد، ولی نظافت آن دشوار تر است. در مقابل، رنگ های تیره آلودگی و گرد و غبار را کمتر به نشان می دهند اما فضا را گرفته و تاریک می کنند. در حال حاضر رنگ سفید محبوب ترین رنگ برای کابینت ممبران است، و مشتریان بسیاری از آن استقبال می کنند.