13
آوریل

نورپردازی بین کابینت آشپزخانه

در گذشته روشنایی آشپزخانه تنها با لوستر و چراغ های سقفی تامین می شد. نورپردازی دیوار و زیر کابینت از نظر نما با نورپردازی اصلی آشپزخانه یک تفاوت بزرگ دارد. برای زیر کابینت یا بین آن ها معمولا از سیستم نورپردازی توکار استفاده می شود از این رو بیشتر از چراغ های ریسه ای یا هالوژن تو کار استفاده می شود.

چراغ های نورپردازی کابینت آشپزخانه در دو مدل توکار و روکار تولید می شوند که از مدلهای تو کار، فقط نور ساطع شده دیده می شود و در مدل های روکار علاوه بر نور، تنه و فریم چراغ هم در زاویه دید قرار دارد. یکی از بهترین مکان هایی که می توان چراغ های نورپردازی را جاسازی و مخفی کرد زیر بدنه و قفسه های کابینت طبقه بالا است. چون دست سازنده کابینت برای قرار دادن و سیم کشی چراغ ها از داخل کابینت ها باز است. در این روش، دیوار بین کابینتی آشپزخانه نورپردازی می شود که نمای بسیار زیبایی در فضای آشپزخانه ایجاد می کند.


نورپردازی و نور مخفی کابینت آشپزخانه بیشتر جنبه تزیینی دارد و  تا حدی به تقویت نور در فضای آشپزخانه کمک می کند، و تنها شاید بعضی وقت ها روشن کردن این چراغ های جاسازی شده در دل کابینت ها، برای انجام کار در آشپزخانه کافی باشد، به همین دلیل در کنار آن ها باید از لوستر یا هالوژن هم کمک گرفت. پس اگر تصمیم به سفارش کابینت و یا تغییر آشپزخانه را دارید، می توانید با نورپردازی کابینت ها یک تغییر چشمگیر ایجاد کنید.